HiT HOLDING | کرایوژل | CRYOGEL
16254
post-template-default,single,single-post,postid-16254,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-16.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.1,vc_responsive

کرایوژل | CRYOGEL

Cryogel  | کرایوژل

 

این محصول که تکنولوژی ساخت بالایی دارد، عمدتا به عنوان بستر برای سایر صنایع و اهداف مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساختار اسفنجی آن موجب می‌شود تا با یک تغییر کوچک در ساختار آن، بتوان از این ماده در صنایع با تکنولوژی بالا استفاده کرد. کرایوژل پلی آکریل‌آمید که یکی از مشتقات کرایوژل است، یکی از محصولات بسیار پر کاربرد در تحقیقات بیولوژیکی است به طوری که قادر است ویروس ها و باکتری ها را به دام بیاندازد، از این رو می تواند یکی از پایه های اصلی در تصفیه پساب ها باشد .

به طور خاص تولید دستگاه های تصفیه فوری پساب ها در ابعاد کوچک و قابل حمل یکی از محصولات کاربردی تولید شده اخیر است که بر پایه استفاده از این مواد طراحی شده است.

از سوی دیگر کرایوژل های آمین دار جاذب بسیار مناسبی برای هستند. کرایوژل های پایه روغنی، جاذب مواد آلی و نفتی هستند. از آنجایی که کرایوژل یک بستر است، می‌توان با به دام انداختن آنزیم ها یا باکتری های خاص در آن، محصولی ساخت که قادر باشد مواد نا مطلوب تجزیه شوند. به طور مثال، با استفاده از کرایوژل پلی وینیل الکل و باکتری رودوکوکوس فاشینس، تلخی طبیعی لیمو و پرتغال تا 40 درصد از صنایع غذایی کمتر می‌گردد.

کرایوژل پلی وینیل الکل، ..بسیار شبیه بافت بدن بوده و میتوان از این محصول به عنوان بافت مصنوعی استفاده کرد. به عنوان مثال غضروف مفصلی مصنوعی یکی از اولین کاربردهای این محصول است.

با توجه به نیاز روز افزون بشر در زمینه انرژی و محدود بودن منابع طبیعی همچون آب، تمایل به تصفیه و استفاده مجدد منابع، یک چالش جدید و جدی است. از این رو استفاده از بسترها و فیلترهای تصفیه کننده نوین با بازده بالا و صرف انرژی کم در تولید و استفاده آنها و همچنین هزینه نگهداری کم یک پتانسیل بالقوه برای هر محصولی در این زمینه می‌باشد.

از سوی دیگر کشورهای خشک و کم آب در دنیا که کشور عزیزمان ایران نیز یکی از این کشورهاست، تمایل زیادی به تولید آب شیرین و شرب از منابع آب دریا و اقیانوس دارند که تا کنون به دلیل مقرون به صرفه نبودن و تکنولوژی بالای روش های تصفیه و بهره برداری، چندان مورد استقبال قرار نگرفته است هرچند تلاش هایی با صرف هزینه گزاف صورت گرفته، اما به عنوان یک راه حل ساده و مقرون به صرفه تاکنون روشی پیشنهاد نشده است، از این رو تولید یک غشای تصفیه بیولوژیکی آب شور که هزینه تولید کم، روش نگهداری ساده، تصفیه بدون استفاده از انرژی، یک قدم جدی برای رفع این مشکل به حساب می‌آید.

.برای دانلود بروشور محصول کرایوژل کلیک کنید

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.